سفارش تبلیغ
صبا ویژن

انبار مواد غذایی

نظر

 

 

پلمپ دفاتر 97 / پلمپ دفاتر 98

پلمپ دفاتر چیست ؟ هر شرکت ، سازمان و یا موسسه که شامل قوانین مالیاتی کشور باشد باید نسبت به موضوع پلمپ دفاتر مالیاتی خود اقدام نمایید . بدین معنی که از سازمان امور مالیاتی کشور دفاتر قانونی را جهت نوشتن تمام فعالیت های مالی خوب به صورت پلمپ شده دریافت نماید . این دفاتر با عنوان دفاتر قانونی معروف می شابد . کلیه شرکت ها و سازمان و موسسات مختلف با توجه به دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه‌های تحریر دفاتر قانونی همه‌ی عملیات مالی خود را بایستی به ترتیب وقوع به صورت خوانا و بدون خط خوردگی و تراشیده شدن و لاک‌گیری در این دفاتر بنویسند و در انتهای سال مالی و زمانی که می‌خواهند اظهار نامه مالیاتی را تحویل دهند دفاتر پلمپ شده‌ای را هم که نوشته‌اند در زمان لازم برای استناد به دارایی تحویل می‌دهند. این دفاتر برای مشخص نمودن فعالیت‌های مالی سالیانه بصورت اجباری باید از سوی موسسه‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌هایی که مشمول قوانین مالیاتی هستند تهیه و تکمیل گردند.

چرا باید پلمپ دفاتر مالیاتی را انجام دهیم؟

مهمترین دلیل ی که ما باید پلمپ دفاتر مالیاتی خود را انجام دهیم  بحث جریمه های مالیاتی مختلف  چون پلمپ دفاتر جزء قوانین مهم و اصلی کشور محسوب می شود در صورت عدم انجام آن جریمه مالیاتی می‌شویم. عدم صدور صورتحساب ، عدم درج شماره اقتصادی ، استفاده از شماره اقتصادی خود برای دیگران یا برعکس ، مسئولیت تضامنی بعلاوه 10 درصد مبلغ مورد معامله که بدون رعایت ضوابط این ماده صورت گرفته باشد را در بر دارد.

مدارک لازم جهت پلمپ دفاتر قانونی

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقیقی : مدارک مورد نیاز برای شخصیت های حقوقی که مشمول پرداخت مالیات و ارائه پلمپ دفاتر می باشند :

  • کپی کارت ملی متقاضی
  • کپی پروانه کسب و یا مجوز فعالیت کسبی

  مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقوقی :

  • کپی کارت ملی مدیر عامل و مهر شرکت
  • کپی روزنامه تاسیس شرکت
  • کپی آخرین تغییرات ثبتی شرکت در روزنامه رسمی ( در صورت وجود تغییرات)
  • وکالتنامه یا معرفی نامه برای نماینده در صورتی که وکیل یا نماینده برای پلمپ دفاتر معرفی شده باشند.

هزینه پلمپ دفاتر

هزینه پلمپ دفاتر شامل موارد زیر می باشد  :

  • تنظیم اوراق مربوط به اخذ پلمپ دفاتر.
  • ورود سیستمی کلیه اوراق تنظیم شده.
  • پرداخت هزینه پلمپ دفاتر.
  • اخذ پلمپ دفاتر در شهرستان ها و شهر هایی به جزء تهران با هزینه کمتر انجام می شود.

مهلت پلمپ دفاتر 97

اسفند ماه هر سال آخرین مهلت درخواست پلمپ دفاتر برای سال مالی بعد است. پلمپ دفاتر 97 نیز در دست اقدام است و مودیان عزیز مالیاتی موظفند تا قبل از اینکه سال به پایان برسد درخواست خود را به اداره ثبت ارائه نمایند. تنها مهلت دریافت پلمپ دفاتر سال 97 تا پایان اسفندماه 1397 می باشد .

مهلت پلمپ دفاتر سال 98

مهلت پلمپ دفاتر 98 تا پایان اسفند ماه سال 1398 می باشد . برای پلمپ دفاتر سال 1398 خود کافیست با کارشناسان موسسه ثبت صدرا تماس گرفته و به صورت کامـلا تضمینی با کمترین هزینه درخواست پلمپ دفاتر خود را در سامانه مربوطه ثبت نمایید .همچنین سایر خدمات ثبتی خود مانند ثبت شرکت ، ثبت برند خود را می توانید به ما بسپارید .